Пирин  надигра Локомотив (София) с 2:1 у дома в среща

...

Красиви голове донесоха успех за Пирин срещу Локомотив (Сф)

Пирин  надигра Локомотив (София) с 2:1 вкъщи в среща от втория кръг на плейофите за оставане в Първа лига.

На стадион „ Христо Ботев “ „ орлетата “ дръпнаха с два гола след красивите попаденията със мощни удари от отдалеченост на Станислав Манолев и Красимир Станоев през първата част.

Добрият задатък на домакините бе удържан до 71-та минута, когато влезлият от пейката Матеус Роча понижи изоставането на „ железничарите “ след асистенция от корнер на Стойчо Атанасов.

До края обаче възпитаниците на Иван Колев нямаха сили за повече и по този начин остават с 28 точки, на пет от баража за оставане и на осем пред последния в таблицата Царско село. Пирин, от своя страна, се приближава до спасението с 30 пункта, при четири оставащи кръга до края на шампионата.

В идващия благоевградчани гостуват на Ботев във Враца, до момента в който Локомотив приема Царско село.
Източник: bnr.bg